Hogar / IGBT Modules / FS900R08A2P2B31BOSA1
minImg
FS900R08A2P2B31BOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FS900R08A2P2B31BOSA1
Paquete:
AG-HYBRID2-1
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MODULE PACK2 DRV HYBRID2-1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 900 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 105 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 750 V
Supplier Device Package AG-HYBRID2-1
Series HybridPACK™ 2
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.25V @ 15V, 550A
Package / Case Module
Power - Max 1546 W