FSV12100V
onsemi
Producto No:
FSV12100V
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-277-3
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277-3
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 27.33 ns
Capacitance @ Vr, F 1124pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package TO-277-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 670 mV @ 12 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 12A