FYP2010DNTU
onsemi
Producto No:
FYP2010DNTU
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-220-3
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 770 mV @ 10 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C