Hogar / IGBT Modules / FZ250R65KE3NPSA1
minImg
FZ250R65KE3NPSA1
Infineon Technologies
Producto No:
FZ250R65KE3NPSA1
Paquete:
Module
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MOD 6500V 500A 4800W
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 125°C
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 500 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 69 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 6500 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.4V @ 15V, 250A
Package / Case Module
Power - Max 4800 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA