Hogar / IGBT Modules / FZ3600R17HP4B2BOSA2
minImg
FZ3600R17HP4B2BOSA2
Infineon Technologies
Producto No:
FZ3600R17HP4B2BOSA2
Paquete:
AG-IHMB190
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT MODULE 1700V 3600A
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single Switch
Current - Collector (Ic) (Max) 3600 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 295 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package AG-IHMB190
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.25V @ 15V, 3.6kA
Package / Case Module
Power - Max 4900000 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA