G-1128S-0011
CW Industries
Producto No:
G-1128S-0011
Fabricante:
CW Industries
Descripción:
SWITCH SLIDE DP3T 11A 125V
Guía del usuario
Switch Travel 6.25mm
Operating Temperature -10°C ~ 104°C
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Standard
Current Rating (Amps) 11A (AC), 500mA (DC)
Contact Finish Silver
Circuit DP3T
Actuator Length 4.78mm
Mounting Type Panel Mount
Mechanical Life 10,000 Cycles
Product Status Active
Series G
Voltage Rating - DC 125 V
Switch Function On-On-On
Contact Timing Not Specified
Operating Force -
Voltage Rating - AC 125 V