G125-FS12005F1P
Harwin Inc.
Producto No:
G125-FS12005F1P
Descripción:
CONN RCPT 20POS 0.049 GOLD SMD
En stock : 8
Guía del usuario
Insulation Height 0.207" (5.25mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps) 2A
Style Board to Board or Cable
Features Jackscrews, Pick and Place, Polarizing Key
Pitch - Mating 0.049" (1.25mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications Automotive, General Purpose
Number of Positions 20
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Circular
Series Gecko SL
Row Spacing - Mating 0.049" (1.25mm)