G125-FS12605F2R
Harwin Inc.
Producto No:
G125-FS12605F2R
Descripción:
CONN RCPT 26POS 0.049 GOLD SMD
Guía del usuario
Insulation Height 0.207" (5.25mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 450V
Contact Finish Thickness - Mating 8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps) 2A
Style Board to Board or Cable
Features Mating Flange, Pick and Place, Polarizing Key
Pitch - Mating 0.049" (1.25mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 26
Series Gecko SL Reverse Fix
Row Spacing - Mating 0.049" (1.25mm)
Number of Positions Loaded All
Mated Stacking Heights 7.33mm, 7.4mm