G125-MS12005L2R
Harwin Inc.
Producto No:
G125-MS12005L2R
Descripción:
CONN HDR VERT 20POS
Guía del usuario
Insulation Height 0.193" (4.90mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 2A
Style Board to Board or Cable
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.049" (1.25mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 20
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Fastening Type Latch Lock
Insulation Material Polyamide (PA4T), Nylon 4T
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Circular
Series Gecko
Row Spacing - Mating 0.049" (1.25mm)