G2G120-AR31-01
ebm-papst Inc.
Producto No:
G2G120-AR31-01
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN BLOWER 174X115.0MM 12VDC
Guía del usuario
Air Flow 130.0 CFM (3.64m³/min)
Noise 58.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Blower
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range 8 ~ 14V
RPM -
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 115.0mm
Operating Temperature -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 174mm L x 190mm H
Weight 4.5 lbs (2 kg)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade -
Series G2G120
Power (Watts) 40 W