G6J-2P-Y-24DC
Omron Electronics Inc-EMC Div
Producto No:
G6J-2P-Y-24DC
Descripción:
LOW SIGNAL RELAYS
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 125VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 9.2 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.6 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type Telecom
Coil Insulation -
Series G6J-Y
Operate Time 3 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC