G6S-2F-JM-TR-DC12
Omron Electronics Inc-EMC Div
Producto No:
G6S-2F-JM-TR-DC12
Descripción:
G6S-2F-JM-TR-DC12
En stock : 790
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 20
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 11.7 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 1.03 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type Telecom
Coil Insulation -
Series G6S
Operate Time 4 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC