Hogar / Ceramic Capacitors / GA0402D150FEBAI34G
minImg
GA0402D150FEBAI34G
Vishay Vitramon
Producto No:
GA0402D150FEBAI34G
Descripción:
CAPACITOR CER HI FREQ 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.61mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 15 pF