Hogar / Ceramic Capacitors / GA0603A2R2BEAAI34G
minImg
GA0603A2R2BEAAI34G
Vishay Vitramon
Producto No:
GA0603A2R2BEAAI34G
Descripción:
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 2.2 pF