Hogar / Ceramic Capacitors / GA0603Y331KXAAP31G
minImg
GA0603Y331KXAAP31G
Vishay Vitramon
Producto No:
GA0603Y331KXAAP31G
Descripción:
CAP CER 330PF 50V X7R 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 330 pF