Hogar / Ceramic Capacitors / GA0805A1R8DXCAP31G
minImg
GA0805A1R8DXCAP31G
Vishay Vitramon
Producto No:
GA0805A1R8DXCAP31G
Descripción:
CAP CER 1.8PF 200V C0G/NP0 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1.8 pF