Hogar / Ceramic Capacitors / GA1206Y154MBBBT31G
minImg
GA1206Y154MBBBT31G
Vishay Vitramon
Producto No:
GA1206Y154MBBBT31G
Descripción:
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.15 µF