Hogar / Ceramic Capacitors / GA1210A151JXAAR31G
minImg
GA1210A151JXAAR31G
Vishay Vitramon
Producto No:
GA1210A151JXAAR31G
Descripción:
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 150 pF