Hogar / Ceramic Capacitors / GA1812A182FXAAR31G
minImg
GA1812A182FXAAR31G
Vishay Vitramon
Producto No:
GA1812A182FXAAR31G
Descripción:
CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 1812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1800 pF