GA35XCP12-247
GeneSiC Semiconductor
Producto No:
GA35XCP12-247
Paquete:
TO-247AB
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IGBT 1200V SOT247
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 800V, 35A, 22Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 36 ns
Switching Energy 2.66mJ (on), 4.35mJ (off)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C -
Supplier Device Package TO-247AB
Current - Collector Pulsed (Icm) 35 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3V @ 15V, 35A