GBJL1001-BP
Micro Commercial Co
Producto No:
GBJL1001-BP
Paquete:
GBJL
Descripción:
DIODE BRIDGE GBJL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Voltage - Peak Reverse (Max) 100 V
Diode Type Single Phase
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package GBJL
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 100 V
Series -
Package / Case 4-SIP, GBJL
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.05 V @ 5 A
Mfr Micro Commercial Co
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 10 A