GCS250PS48-R
XP Power
Producto No:
GCS250PS48-R
Fabricante:
XP Power
Descripción:
AC/DC CONVERTER 48V 180W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.42" H (127.0mm x 76.2mm x 36.3mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3.7 A
Series GCS (250W)
Power (Watts) 180W (250W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 93%
Mfr XP Power
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC