GDZ12B-G3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
GDZ12B-G3-08
Paquete:
SOD-323
Descripción:
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±4%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 9 V
Series GDZ-G
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 200 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms