GDZ3V6B-HE3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
GDZ3V6B-HE3-18
Descripción:
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, GDZ
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 200 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms