GDZ5V6B-G3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
GDZ5V6B-G3-08
Descripción:
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323
En stock : 16672
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2.5 V
Series GDZ-G
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 200 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms