Hogar / TVS Diodes / GL24T-HG3-18
minImg
GL24T-HG3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
GL24T-HG3-18
Paquete:
SOT-23-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
TVS DIODE 24VWM 55VC SOT23
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 2.5pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 300W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-3
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 55V
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max)