GMA300F-12-J1
Cosel USA, Inc.
Producto No:
GMA300F-12-J1
Fabricante:
Cosel USA, Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 300W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, D-Mark
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.44" H (101.6mm x 50.8mm x 36.6mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 25 A
Series GMA (300W)
Power (Watts) 300W
Type Open Frame
Efficiency 92%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC