GMC01CG6R8C16NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC01CG6R8C16NT
Descripción:
CAP CER 6.8PF 16V C0G/NP0 01005
En stock : 1000000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series GMC
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 6.8 pF