GMC02X5R224M10NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC02X5R224M10NT
Descripción:
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0201
En stock : 4845000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.22 µF