GMC02X5R472K25NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC02X5R472K25NT
Descripción:
CAP CER 4700PF 25V X5R 0201
En stock : 720000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 4700 pF