GMC02X7R152K6R3NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC02X7R152K6R3NT
Descripción:
CAP CER 1500PF 6.3V X7R 0201
En stock : 285000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 1500 pF