GMC04CG3R3B25NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC04CG3R3B25NT
Descripción:
CAP CER 3.3PF 25V C0G/NP0 0402
En stock : 160000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 3.3 pF