GMC04X7R562K50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC04X7R562K50NT
Descripción:
CAP CER 5600PF 50V X7R 0402
En stock : 560000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 5600 pF