GMC04X7R683K25NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC04X7R683K25NT
Descripción:
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0402
En stock : 140000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.068 µF