GMC10CG301G200NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC10CG301G200NT
Descripción:
CAP CER 300PF 200V C0G/NP0 0603
En stock : 68000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 300 pF