GMC10X7R124K10NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC10X7R124K10NT
Descripción:
CAP CER 0.12UF 10V X7R 0603
En stock : 124000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.12 µF