GMC10Y5V154Z16NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC10Y5V154Z16NT
Descripción:
CAP CER 0.15UF 16V Y5V 0603
En stock : 620000
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.15 µF