GMC21Z5U474M25NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC21Z5U474M25NT
Descripción:
CAP CER 0.47UF 25V Z5U 0805
En stock : 1298000
Precio Ext
  • 2000
Guía del usuario
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient Z5U
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.47 µF