GMC31Y5V225M25NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC31Y5V225M25NT
Descripción:
CAP CER 2.2UF 25V Y5V 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 2.2 µF