GMC40X7R104M50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC40X7R104M50NT
Descripción:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1808
En stock : 36000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 3000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series GMC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.1 µF