GMC43X7R564J50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC43X7R564J50NT
Descripción:
CAP CER 0.56UF 50V X7R 1812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.56 µF