GMC55X5R107M10NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC55X5R107M10NT
Descripción:
CAP2220 X5R 100UF 20% 10V
En stock : 500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series GMC
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.122" (3.10mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 100 µF