GMC55X7R106K50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC55X7R106K50NT
Descripción:
CAP CER 10UF 50V X7R 2220
En stock : 111000
Precio Ext
  • 500
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 10 µF