GMC55X7R156M25NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC55X7R156M25NT
Descripción:
CAP CER 15UF 25V X7R 2220
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 15 µF