GMC55Z5U225M50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC55Z5U225M50NT
Descripción:
CAP CER 2.2UF 50V Z5U 2220
En stock : 4000
Precio Ext
  • 1000
Guía del usuario
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient Z5U
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 2.2 µF