GMC57X7R155M100NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC57X7R155M100NT
Descripción:
CAP CER 1.5UF 100V X7R 2225
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series GMC
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 1.5 µF