GMC57X7R394M50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC57X7R394M50NT
Descripción:
CAP CER 0.39UF 50V X7R 2225
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.39 µF