GMC57Z5U475M50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
GMC57Z5U475M50NT
Descripción:
CAP2225 Z5U 4.7UF 20% 50V
Guía del usuario
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient Z5U
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 4.7 µF