Hogar / Single Diodes / GP10G-4004HE3/73
minImg
GP10G-4004HE3/73
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
GP10G-4004HE3/73
Paquete:
DO-204AL (DO-41)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL
Guía del usuario
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series SUPERECTIFIER®
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Technology Standard
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Package Tape & Box (TB)
Operating Temperature - Junction -
Current - Average Rectified (Io) 1A