Hogar / Memory / GS816236DGD-250I
minImg
GS816236DGD-250I
GSI Technology Inc.
Producto No:
GS816236DGD-250I
Paquete:
165-FPBGA (15x13)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FPBGA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 250 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TJ)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 512K x 36
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-FPBGA (15x13)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Memory Size 18Mbit
Package / Case 165-LBGA
Technology SRAM - Synchronous, Standard
Voltage - Supply 2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V